Wiadomości

 • Podsumowanie konsultacji w ramach projektu GPR calendar 22-09-2017

  15 września 2017 roku zakończono przyjmowanie uwag do projektu Gminnego Programu Rewitalizacji dla miasta Brzeziny.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych na terenie Miasta Brzeziny calendar 19-09-2017

  Szanowni Państwo, Mieszkańcy Brzezin – czas na energię ze Słońca! W najbliższym czasie w naszym mieście będzie realizowany projekt pn. Zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych na terenie Miasta Brzeziny ukierunkowany na pomoc mieszkańcom w uzyskaniu nowoczesnych i ekologicznych źródeł zasilania w energię elektryczną i ciepło w oparciu o dofinansowanie instalacji powstających w domach prywatnych.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Prze(ŁOM)owe wparcie w zawodowym restarcie calendar 19-09-2017

  Zapraszamy do skorzystania z BEZZWROTNYCH DOTACJI na założenie własnej firmy oraz do udziału w spotkaniu informacyjnym.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Akademia Mistrzów Zawodu calendar 28-08-2017
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego calendar 07-08-2017

  We wtorek 1 sierpnia 2017 punktualnie o godzinie 17.00 miasto zatrzymało się na jedną minutę czcząc 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • II tura konsultacji społecznych calendar 21-07-2017

  2 września 2016r. weszła w życie Ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz. U. z 2016r. poz. 744).

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Wakacje na 25 procent calendar 17-07-2017

  Minęła już połowa lipca, a zatem jedna czwarta okresu wakacji dla młodzieży jest już za nami. Jak swój czas wolny spędzali nasi milusińscy w jednostkach kultury naszego miasta - zapraszamy do obejrzenia galerii.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Wykonanie budżetu i sprawozdanie finansowe Miasta Brzeziny za rok 2016 calendar 10-07-2017

  W czasie ostatniej XLI sesji rady Miasta Brzeziny odbyło się przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu Miasta Brzeziny za rok 2016 poprzedzające procedurę udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta Brzeziny.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Informacja: dowód osobisty dla dziecka calendar 05-07-2017

  Dziecko do 18 roku życia nie musi posiadać dowodu. Jeśli zaś na wakacyjny wyjazd chcesz wyjechać ze swoim dzieckiem do innego państwa Unii Europejskiej lub krajów strefy Schengen Twoja pociecha musi posiadać ważny dokument zawierający jego dane osobowe!

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Międzynarodowy Wyścig Kolarski Expo 2022 calendar 04-07-2017

  2 lipca 2017 r. ulicami naszego miasta przejechał Międzynarodowy Wyścig Kolarski Expo 2022 na trasie Warszawa - Łódź.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Rekordowy egzamin brzezińskich gimnazjalistów calendar 30-06-2017

  W tegorocznym egzaminie gimnazjalnym uczniowie brzezińskiego gimnazjum osiągnęli wynik średnio o dziesięć punktów procentowych więcej od swoich rówieśników z innych gimnazjów w kraju.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Wojewódzkie Obchody Dnia Olimpijczyka calendar 20-06-2017

  Tegoroczna nazwa święta miasta "Mistrzowskie Dni Brzezin 2017" nawiązywała do organizowanych 10 czerwca w naszym mieście Wojewódzkich Obchodów Dnia Olimpijczyka.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Mistrzowskie Dni Brzezin 2017 calendar 16-06-2017

  Sobota - pierwszy dzień obchodów Dni Brzezin upłynął pod znakiem mistrzowskich zdarzeń. Najpierw na stadionie miejskim odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Olimpijczyka, później na głównej scenie prezentowali się "mali mistrzowie" w balecie, tańcu, karate. Osoby najbardziej zasłużone dla rozwoju lokalnego sportu zostały uhonorowane medalami.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Konsultacje społeczne w Mieście Brzeziny calendar 09-06-2017

  Burmistrz Miasta informuje, ze trwają konsultacje społeczne m.in. w sprawie opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Brzeziny, „Strefy Inwestycyjnej”, „Wielofunkcyjnej Sportowej Hali Pasywnej”, „Przebudowy rynku miejskiego, pod nazwą – RYNEK OD NOVA”, „Podziału Miasta Brzeziny na osiedla”.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Próbna ewakuacja Gimnazjum w Brzezinach calendar 05-06-2017

  Zgodnie ze scenariuszem, jaki podejmuje się w podobnych przypadkach, dyrektor Gimnazjum zawiadomił dyżurnego operacyjnego powiatu o pożarze w budynku Gimnazjum przy ul. Bohaterów Warszawy w Brzezinach. Poinformował, że wspólnie z nauczycielami ewakuował wszystkich uczniów i pracowników ze szkoły z wyjątkiem jednego ucznia, który prawdopodobnie został w budynku.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Jedynka świętowała Dzień Mamy i Taty calendar 01-06-2017

  Wiadomo nie od dziś, że Dzień Matki i Dzień Ojca to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Brzezinach 25 maja z rozmachem upamiętniła to święto, goszcząc w swoich progach najmilszych dla dzieci gości – ich rodziców.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Juniorskie złoto zostało w Brzezinach! calendar 30-05-2017

  To już tradycja – juniorki KS Hokej-Start Brzeziny w miniony weekend wygrały turniej finałowy Mistrzostw Polski w hokeju na trawie juniorek i po raz kolejny sięgnęły po złote medale, broniąc tym samym mistrzowskiego tytułu sprzed kilku ostatnich lat.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej calendar 04-05-2017

  2 maja br. obchodziliśmy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto wprowadzono na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r., a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • 400 lat ewolucji lunety i teleskopu calendar 27-04-2017

  Od 5 kwietnia będzie można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach niezwykłą wystawę ukazującą 400 lat ewolucji lunety i teleskopu.

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Allelujki w brzezińskim Muzeum Regionalnym calendar 15-04-2017

  Jak co roku w Muzeum Regionalnym w Brzezinach odbyły się rodzinne warsztaty wielkanocne. Dzieciaki z rodzicami i opiekunami wykonali przepiękne pisanki Wielkanocne.

  CZYTAJ WIĘCEJ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej