Filmy promujące

[TVP ŁÓDŹ] Strefa biznesu 06 listopada 2013 r.Strefa biznesu to program prowadzony przez Przemysława Lisieckiego. Poruszone w tym odcinku tematy dotyczą głównie rozwoju i rewitalizacji obszarów miejskich miasta Brzeziny. Odwiedzone zostały takie miejsca jak zrewitalizowane Osiedle Szydłowiec, ciąg ulic Fredry-Andersa-św. Anny-Sportowa oraz park miejski.

Filmy promujące

Kolory Polski koncert w Brzezinach (26 lipca 2015 r.) Film przygotowany przez OnOffMedia na zlecenie Filharmonii Łódzkiej.
Wizualizacja odnowionego Muzeum Regionalnego w Brzezinach Zamieszczona wizualizacja prezentuje koncept architektoniczny rewitalizacji terenu przylegającego i budynku Muzeum Regionalnego w Brzezinach. W filmie użytko tematu muzycznego: Chris Zabriskie "Cylinder Six".
[TVP ŁÓDŹ] Strefa biznesu 05 grudnia 2014 r. "Strefa biznesu" to program przede wszystkim jednak o ludziach, którzy podjęli ryzyko i odnieśli sukces.
[TVP ŁÓDŹ] Strefa biznesu 30 kwietnia 2014 r. Program Przemysława Lisieckiego omawia zagadnienia m.in. nowoczesnych technologii.
TVP Łódź - RPO szansą regionu (26 marca 2013 r.) Region Łódzki dynamicznie się zmienia, dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. W programie prezentacja najciekawszych inwestycji związanych z infrastrukturą transportową.
Budowa i przebudowa ulic w osiedlu Szydłowiec

Brzeziny w programie Strefa Biznesu w TVP3.

Rewitalizacja centrum miasta Brzeziny Brzeziny mają nowe centrum

O nas w TV

W Brzezinach stawiają na młodych Radni z Brzezin postawili na młodość. Przewodniczącym Rady Miejskiej wybrali... 23 latka.
Międzynarodowa wizyta studyjna w Brzezinach Wizyta studyjna, w której wzięli udział przedstawiciele delegacji z Hiszpanii, Rumunii i Łotwy odbyła się w Brzezinach 17 października 2014. Temat spotkania obejmował Wymiar samorządowy Ekonomii Społecznej.
Brzeziny - smart city /TVP ŁÓDŹ ŁWD - 02.09.2014r./ Miasto samowystarczalne energetycznie, produkujące prąd z odnawialnych źródeł energii.
Fotowoltaika w Brzezinach /TVP ŁÓDŹ 29 lipca 2014r./ Jeszcze w tym roku na dachach pięciu miejskich placówek w Brzezinach zamontowane zostaną instalacje fotowoltaiczne.
TVP Łódź - Łódzkie Wiadomości Dnia 18/06/2013 Prace rozbiórkowe przy jazie wykonywane są wyjątkowo ostrożnie z uwagi na konieczność odzyskania pisakowych macew użytych przy jego budowie kilkadziesiąt lat temu przez okupantów hitlerowskich. Wszystkie odzyskane fragmenty macew układane są na paletach, które trafiają później do Muzeum Regionalnego w Brzezinach. „W tej chwili palet z macewami zabezpieczyliśmy ponad 20" - mówi Łukasz Koczanowski.
Monika Hibner o Dniach Brzezin 2013 Dni Brzezin wprawdzie odbędą się 8-9 czerwca, ale atrakcje związane z nimi zaczynają się już 1 czerwca.
Historia Brzezin - Paweł Zybała Historia Brzezin sięga - według dokumentów, nawet XI wieku. Przed 1139 rokiem istniała tutaj parafia rzymskokatolicka.
TVP Łódź - Łódzkie Wiadomości Dnia 18/04/2013 Podczas konferencji naukowej „Społeczna odpowiedzialność w procesach zarządzania miejskimi obszarami funkcjonalnymi", która odbyła się 18 kwietnia br. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, wręczono nagrody w konkursie Łódzkiego Oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim w roku 2012.

Telewizja lokalna

Centra Usług Wspólnych. Racjonalizacja kosztów działania w JST

"Centra Usług Wspólnych. Racjonalizacja kosztów działania w JST" - pod taką nazwą odbyła się konferencja w Wieruszowie w piątek 5 lutego 2016 roku zorganizowana przez Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

Złożenie ślubowania przez nowego radnego Dariusza Guzka Nowo wybrany radny Dariusz Guzek złożył dzisiaj ślubowanie podczas XX Sesji Rady Miasta.
Raport z 29 kwietnia 2015 r.

Gwałtowna nawałnica, która przeszła przez Brzeziny 28 kwietnia br. wyrządziła wiele zniszczeń.

Pierwszy dzień wiosny w SP1 Brzeziny /20 marca 2015r./ 20 marca 2015 roku, w dzień rozpoczęcia kolorowej i radosnej pory roku uczestniczyliśmy w uroczystości uroczystego otwarcia placu zabaw zbudowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach.
Bogusy 2015 Dzień przed Środą Popielcową w tzw. zapusty w Brzezinach obchodzone były tradycyjne "Bogusy".
XXIII fianł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brzezinach 2015 Brzeziny po raz kolejny włączyły się w zbiórkę przeprowadzaną na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Poświęcenie Dzwonu św. Anna /26 października 2014r./ W niedzielę 26 października 2014 r. Arcybiskup Metropolita Łódzki Marek Jędraszewski dokonał poświęcenia Dzwonu św. Anna, który zawiśnie niedługo w dzwonnicy modrzewiowego kościółka św. Anny.
Wizyta studyjna gości z Mołdawii /11 września 2014r./ W trakcie wizyty włodarze naszego miasta wraz z Prezesem Spółdzielni Socjalnej Communal Service zapoznali naszych gości z zasadami ekonomii społecznej, które są wykorzystywane przy realizacji kolejnych projektów w naszym mieście.
"U Zbyszka na podwórku" - edycja V /01.09.2014r./ Zbigniew Zamachowski, honorowy obywatel naszego miasta, rokrocznie zaprasza swoich przyjaciół na kameralną scenę Muzeum Regionalnego.
Prezentacja pojazdów elektrycznych /01.09.2014r./ Pierwszego września o godzinie 17 przed budynkiem Muzeum Regionalnego w Brzezinach zaparkowały pojazdy z napędem elektrycznym.
Marsz dla życia i Rodziny 2014 /26 lipca 2014 r./ Po raz drugi mieszkańcy Brzezin i okolic wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej wartości rodzinne. Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami miasta.
15. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" - Koncert w Brzezinach /6 lipca 2014/ Prawykonanie "Koncertu Brzezińskiego" odbyło się 6 lipca 2014 w kościele pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Brzezinach.
650 Urodziny Brzezin /dzień trzeci - 15 czerwca 2014/ Z okazji wielkiego jubileuszu, jaki w tym roku obchodzą Brzeziny w związku z potwierdzeniem nadania praw miejskich, w dn. 13-15 czerwca odbyła się impreza pn. 650. Urodziny Brzezin.
650 Urodziny Brzezin /dzień drugi - 14 czerwca 2014/ Z okazji wielkiego jubileuszu, jaki w tym roku obchodzą Brzeziny w związku z potwierdzeniem nadania praw miejskich, w dn. 13-15 czerwca odbyła się impreza pn. 650. Urodziny Brzezin.
650 Urodziny Brzezin /dzień pierwszy - 13 czerwca 2014/ Impreza rozpoczęła się w piątkowy wieczór, 1689 notowaniem „Listy Przebojów Programu Trzeciego" Polskiego Radia.
Brzeziny - Film Promocyjny Film przygotowany przez zespół projektowy "Rewitalizacja Społeczna w mieście Brzeziny"
Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Brzeziny - podsumowanie inwestycji W poniedziałek, 9 czerwca 2014 roku w siedzibie Zakładu Usług Komunalnych dokonano oficjalnego podsumowania inwestycji pn. "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta Brzeziny".
"Zakochaj się w Brzezinach..." walentynkowy koncert z udziałem Dariusza Stachury Koncert walentynkowy pn. „Zaśpiewajmy o miłości" odbył się 15 lutego 2014 r. w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Brzezinach. Gwiazdą wieczoru był rodowity brzezinianin, honorowy obywatel Miasta Brzeziny - Dariusz Stachura w duecie z Sylwią Strugińską przy akompaniamencie prof. Danuty Antoszewskiej. Artyści zaprezentowali miłosne utwory operetkowe.
Powitanie wiosny 2014 Poprzez imprezę "Witaj Wiosno" chcieliśmy pokazać zmieniające się obliczę Parku Miejskiego do którego dochodzi poprzez łączenie środków Programu „Rewitalizacja Społeczna w mieście Brzeziny" oraz środków własnych Miasta Brzeziny.
Bogusy 2014

Wszyscy świętują ostatki, a mieszkańcy Brzezin koło Łodzi mają zabawę zwaną "Bogusami". To tradycyjna zabawa ostatkowa, która ma już ok 500 lat.

Sonda Jak mieszkańcy Brzezin odbierają zmiany zachodzące w mieście? Jakie mają propozycje na rozwój miasta i integrację lokalnej społeczności?
Czym jest rewitalizacja? Prezentujemy pierwsze nagranie z cyklu filmów o realizacji projektu rewitalizacji społecznej w mieście Brzeziny.
Ludowe anioły w Muzeum Regionalnym /16 lutego 2014r./ Wernisaż rzeźb o tematyce anielskiej wykonanych przez artystów z województwa łódzkiego odbył się 16 lutego br. w Muzeum Regionalnym w Brzezinach.
Sylwester 2013/2014 w Brzezinach Zgodnie z coroczną tradycją impreza sylwestrowa odbyła się w centrum naszego miasta - na Placu Jana Pawła II. Po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych przez rajców grodu i zapoznaniu ich z treścią epistoły rozpoczęły się kluczowe dla tego wieczora wydarzenia.
22 finał WOŚP w Brzezinach /zaproszenie/ Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia. Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które później rozlicza w swoich sztabach.
Uroczysta Sesja Rady Miasta /23 września 2013r./ 23 września o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Brzeziny odbyła się uroczystość, w czasie której poświęcono i przekazano sztandar Miasta Brzeziny oraz wręczono atrybuty Honorowego Obywatela Miasta Brzeziny Pani Teresie Szymczak.
Życzenia Burmistrza Miasta dla mieszkańców Najserdeczniejsze życzenia od Burmistrza Miasta dla jego mieszkańców.
Czy miód to produkt wartościowy? Zbigniew Sokołowski, prezes Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach opowiada o dobroczynnych właściwościach produktu jakim jest polski miód.
II Międzynarodowa Wielobranżowa Konferencja Przedsiębiorstw Społecznych /15 listopada 2013r./ Drugi dzień konferencji odbywał się w miejscach gdzie realizowane są aspekty ekonomii społecznej. Zaproszeni goście mogli wziąć udział w panelu dyskusyjnym lub warsztatach realizowanych równolegle.
Posiedzenie zarządu Związku Miast Polskich /15 listopada 2013r./

Związek Miast Polskich to ogólnopolska organizacja samorządowa, która reprezentuje interesy dużych i małych miast, wspiera samorządność lokalną i decentralizację, dąży do lepszego rozwoju miast polskich.

XIX OOM w sportach letnich - hokej na trawie - podsumowanie Filmowe podsumowanie zmagań dziewcząt i chłopców w hokeju na trawie.
KS Hokej Start Brzeziny świętuje zwycięstwo OOM2013 w hokeju na trawie dziewczat
XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Łódzkie 2013 - Oficjalne otwarcie 23 lipca (wtorek) o godz. 19 na płycie Stadionu Miejskiego w Brzezinach nastąpiło oficjalne rozpoczęcie rozgrywek hokeja na trawie w ramach XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży -- Łódzkie 2013.
Dni Brzezin 2013 /dzień drugi/

Niedziela 9 czerwca 2013 r. była drugim dniem obchodów "Dni Brzezin 2013".

Dni Brzezin 2013 /dzień pierwszy, część druga/

W sobotę 8 czerwca rozpoczęły się "Dni Brzezin 2013". Gwiazdami były zespoły Golden life i IRA. Liczba osób zgromadzonych około godziny 20.00 wokół sceny wyniosła ponad 3 tysiące. Sobotnią imprezę zakończył zjawiskowy pokaz sztucznych ogni.

Dni Brzezin 2013 /dzień pierwszy/

W sobotę 8 czerwca o godz. 15.00 otwarciem kompleksu boisk sportowych Orlik przy Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum rozpoczęły się "Dni Brzezin 2013".

Otwarcie nowej siedziby Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach Otwarcie nowej siedziby Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach nastąpiło 6 czerwca o godz. 16 w budynku przy ul. Sienkiewicza 10/12. Instytucja organizuje miejskie imprezy, animując życie kulturalne. Jest także wydawcą „Brzezińskiego Informatora Samorządowego".
Wieczór poezji Ewy Maćkowiak

„Wieczór z wierszem" - pod taką nazwą 24 maja w Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach odbyło się spotkanie autorskie Ewy Maćkowiak, kiedy to poetka prezentowała utwory ze swego debiutanckiego tomiku „Drogowskaz".

Opowieść o Krakówku

„Opowieść o Krakówku" taki tytuł nosi bajka, którą Radio Plus Łódź nagrało wraz z dziećmi podczas tegorocznych Dni Brzezin - 9 czerwca. Opowieść oparta jest na motywach brzezińskiej legendy o zaginionym mieście Krakówku.

Występ Kabaretu Czesuaf Kabaret Czesuaf powstał w 2002r. w Poznaniu. Tworzy go trzech mężczyzn łączących młodzieńczą, wręcz ułańską fantazję z niemałym doświadczeniem scenicznym zdobywanym od kilku lat podczas występów w całej Polsce.
XXXI sesja Rady Miasta Brzeziny (część uroczysta 2 z 2) Podczas XXXI sesji Rady Miasta Brzeziny mogliśmy uczestniczyć w kilku ważnych dla naszych mieszkańców wydarzeniach.
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" Wideo relacja z obchodów Dni Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
XXXI sesja Rady Miasta Brzeziny (część uroczysta 1 z 2)

Podczas XXXI sesji Rady Miasta Brzeziny mogliśmy uczestniczyć w kilku ważnych dla naszych mieszkańców wydarzeniach. Państwo Anna i Józef Puczyńscy zostali uhonorowani medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Podsumowaniem części oficjalnej był występ brzezińskiego tenora Janusza Nowańskiego.

Podsumowanie XXI finału WOŚP

13 stycznia 2013 roku odbył się XXI finał WOŚP.

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej