Wiadomości

Wiosenny bal w Centrum Aktywności 60+

calendar 01-05-2013
Wiosenny bal w Centrum Aktywności 60+

30 maja do Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach przybyło liczne grono fanów dobrej zabawy. 50 uczestników balu dla osób w wieku powyżej 60 lat wyruszyło tu w rajd po świecie słuchając muzyki z różnych krajów i degustując potrawy wielu narodów.


Uczestników balu witała koordynator projektu „Centrum Aktywności 60+” przygotowanego przez łódzkie stowarzyszenie „Wsparcie społeczne – Ja-Ty-My” - Jolanta Kozłowska oraz przedstawicielki Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach– Monika Jarzęcka oraz Elżbieta Strzępka, która pełniła funkcję wodzireja. A zabawa taneczna była przednia, szczególnie, że przewidziano wiele konkursów i zabaw. - Ludzie się tu świetnie integrują – mówiła znana z występów w chórze emerytów „Brzezinianki” -  Czesława Dziedzic. - Miło być w takim gronie ludzi starszych – dodawał siedemdziesięciolatek - Tadeusz Stawiany.  Wielką niespodzianką był brawurowy występ brzezinianki Marty Kuląg i Artura Skrzypka – czołowych polskich tancerzy.


Był to już trzeci bal w ramach projektu „Centrum Aktywności 60+”. Pierwszy inaugurował projekt na andrzejki, później hucznie świętowano karnawał, a obecnie wesoło witano wiosnę. Zabawę taneczną przewidziano jeszcze w ramach czerwcowego pikniku rodzinnego, który będzie stanowił podsumowanie projektu. Zadania, gdzie zaplanowano dla uczestników w wieku powyżej 60 lat - kurs komputerowy, kurs tańca, gimnastykę ogólnorozwojową, wycieczki nordic walking, koło plastyczne, kulturalno-oświatowe oraz integracyjno-rekreacyjne.


Projekt  „Centrum Aktywności 60+”  realizuje Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” we współpracy z Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach, które koordynuje działania na terenie Brzezin. Działania projektowe są finansowane z programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013.WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej