Wiadomości

Wieczór poezji Ewy Maćkowiak

calendar 27-05-2013
Wieczór poezji Ewy Maćkowiak

„Wieczór z wierszem” - pod taką nazwą 24 maja w Centrum Promocji i Kultury w Brzezinach odbyło się spotkanie autorskie Ewy Maćkowiak, kiedy to poetka prezentowała utwory ze swego debiutanckiego tomiku „Drogowskaz”. Wyjątkowej atmosfery spotkaniu nadała starannie przygotowana sala, gdzie przy blasku świec i zapachu bzu goście mogli wczuć się w nastrój recytowanej poezji. Na towarzyszącej wieczorowi wystawie można było podziwiać również prace plastyczne poetki.


W ten niezwykły wieczór do CPiK na godzinę 18 przybyło wielu gości m.in. zastępca burmistrza Brzezin – Roman Sasin, przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Bączyński, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Zofia Krawczyk, dyrektor Gimnazjum w Brzezinach Małgorzata Filipiak oraz dyrektor CPiK w Brzezinach Monika Hibner.  Przed rozpoczęciem recytacji młodzież przedstawiła gościom postać Ewy Maćkowiak. Gimnazjaliści z Rogowa i Brzezin pod kierunkiem nauczycielek - Urszuli Malinowskiej i Marzeny Dziubek włączyli się bowiem w organizację wieczoru. Prezentacja wierszy rozpoczęła się natomiast od tytułowego utworu z tomiku „Drogowskaz”. Tłem było tu muzyka gitarowa Kacpra Zybały. W recytację włączyły się także gimnazjalistki z Niezależnej Gazetki Gimnazjalisty -  Anna Bykowska, Marysia Białoskórska, Monika Polewczak oraz Karolina Tomanik, a piosenki wprowadzające w tematykę wierszy wykonały m.in. Karolina Białecka i Edyta Szeligowska. Nie brakowało wzruszeń. Szczególnie po wykonaniu przez Edytę Szeligowską piosenki pt. „Mamo”. W nawiązaniu do Dnia Matki autorka wyrecytowała też wiersz „Jesteś jedyna” zatrzymując się pamięcią przy swej zmarłej mamie Stanisławie.

 

Podziękowania  Ewie Maćkowie za wspaniały wieczór złożyła dyrektor CPiK - Monika Hibner, zapowiadając że twórczość poetki zaprezentowana zostanie także podczas Dni Brzezin, kiedy to bajki jej autorstwa będą wykonane przez dzieci. Odchodząc do domu po wieczorze pełnym wzruszeń można było zabrać ze sobą poezję nie tylko w sercu, gdyż dostępne były w sprzedaży tomiki wierszy, a autorka nadawała im szczególnej wartości swoją  dedykacją. Uczestnicy spotkania zostali obdarowani także przez Ewę Maćkowiak pamiątkowymi aniołkami.

 

Osoby, które chciałyby bliżej zapoznać się z poezją Ewy Maćkowiak mogą zakupić tomik „Drogowskaz” w brzezińskiej Bibliotece Pedagogicznej . Egzemplarze będą do nabycia także w czasie Dni Brzezin w dniach 8 – 9 czerwca.
WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej