Wiadomości

Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Brzezinach

calendar 17-03-2016
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Brzezinach

Wojewoda Łódzki – Zbigniew Rau, w środę 16 marca 2016 roku o godz. 14:00 rozpoczął swoją wizytę w Brzezinach. Najpierw odwiedził Urząd Miasta Brzeziny, gdzie spotkał się z gospodarzem – Burmistrzem Brzezin – Marcinem Plutą.

Następnie wojewoda, burmistrz wraz z zastępcą, prezesami Zakładu Usług Komunalnych i Spółdzielni Socjalnej Communal Service zgodnie z planem wizyty udali się na teren miasta, w miejsce szczególnie dotknięte skutkami powodzi w 2015 roku, tj. najpierw ul. Mickiewicza/ul. Tuwima, gdzie rozmawiano na temat stanu kanału, a przy okazji burmistrz zaprezentował projekt rewitalizacji rynku miejskiego.

Kolejnym punktem wizyty był przejazd na ul. Piłsudskiego 12, przy której znajduje się kamienica, gdzie powódź w 2015 roku wyrządziła największe szkody. Wizyta wielopokoleniowego domu przy ul. św. Anny 35A zamieszkałego m.in. przez powodzian, była przedostatnim punktem wizytacji miasta, przy okazji wojewoda odwiedził dwie rodziny w ich mieszkaniach. Na zakończenie wojewoda z burmistrzem przeszli pod zabytkowy kościół św. Anny, który bardzo przypadł do gustu naszemu gościowi. Podczas wizyty w Brzezinach Wojewoda Łódzki zapewnił, że zostaną przekazane środki w wysokości co najmniej jednego miliona złotych na rewitalizację kanału deszczowego w Brzezinach.

O godz. 15:00 Wojewoda Łódzki spotkał się w Starostwie Powiatowym ze Starostą Brzezińskim oraz przedstawicielami służb zespolonych.WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej