Wiadomości

73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

calendar 07-08-2017
73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

We wtorek 1 sierpnia 2017 punktualnie o godzinie 17.00 miasto zatrzymało się na jedną minutę czcząc 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

Punktualnie o godzine 17.00 czyli w godzinę "W" zawyły syreny alarmowe rozlokowane na terenie miasta. Pieszy przystanęli, ruch kołowy zatrzymał się na chwilę. Pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego członkowie stowarzyszenia Patriotyczne Brzeziny, kibice Widzewa, członkowie Związku Strzeleckiego Strzelec przy użyciu rac, flag narodowych i transparentów zamanifestowali swoją obecność i pamięć o żołnierzach powstania. Przed budynkiem strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej zawieslili na maszcie flagę państwową, wystawili pojazdy bojowe, włączając w nich sygnały i oświtlenie bojowe używane w czasie akcji, druhowie ustawili się w szeregu i salutowali, na koniec został odegrany Mazurek Dąbrowskiego.

 

Wszystkim, którzy wzięli udział w obchodach rocznicowych serdecznie dziękujemy.

Uczczenie 73 rocznicy Powstania Warszawskiego Brzeziny - mashup /1 sierpnia 2017 r./
WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej