Wiadomości

Orszak Trzech Króli na brzezińskich ulicach

calendar 08-01-2018
Orszak Trzech Króli na brzezińskich ulicach

W sobotę 6 stycznia po raz pierwszy na brzezińskich ulicach zagościł Orszak Trzech Króli, w którym udział wzięło prawie 2 tysiące uczestników.

Przedstawienie obrazujące Jasełka odgrywane w przestrzeni publicznej było ogromnym wydarzeniem w życiu miasta. W rolę Trzech Króli wcielili się: Ksiądz Marek Balcerak - Dziekan Dekanatu Brzezińskiego oraz Proboszcz Kościoła pw. Najświętrzej Maryi Panny Częstochowskiej w Brzezinach, Ksiądz Mariusz Wojturski - Proboszcz Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzezinach oraz Ojciec Damian Siwula - Proboszcz Kościoła pw. Świętego Franciszka z Asyżu w Brzezinach. Orszak rozpoczął się o godzinie 12 i przewędrował ulicami: Głowackiego, Modrzewskiego, Lasockich, Traugutta i Kościuszki. W organizację i uczestnictwo w wydarzeniu zaangażowanych było wielu Brzezinian, szkoły, wszystkie parafie oraz grupy rekonstrukcyjne. W czasie Orszaku mieszkańcy mogli podziwiać scenki odgrywane przez młodzież, które obrazowały wydarzenia biblijne.

Poniżej prezentujemy obszerną galerię zdjęć z tego wydarzenia.WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej