Wiadomości

Zbigniew Zamachowski w "Słoneczku"

calendar 02-02-2018
Zbigniew Zamachowski w

W środę 31 stycznia Monika i Zbigniew Zamachowscy odwiedzili Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Naszym Dzieciom” w Brzezinach. Powodem odwiedzin na zaproszenie stowarzyszenia była darowizna 50 tys. złotych jaką kilka tygodni wcześniej Fundacja TVN „Nie jesteś sam” przekazała jako części wygranej w programie „Milionerzy” wyemitowanym 6-7 grudnia ubiegłego roku.

W programie wystąpił m.in. Zbigniew Zamachowski znakomity aktor urodzony w Brzezinach, Honorowy Obywatel Brzezin i przyjaciel stowarzyszenia, za sprawą którego część wygranej trafiła do Ośrodka Rehabilitacji „Słoneczko” prowadzonego przez to brzezińskie stowarzyszenie. Przekazane środki przeznaczone zostały na doposażenie ośrodka m.in. poprzez zakup „C-Eye” (cyberoka - urządzenia do komunikowania się za pomocą wzroku z osobami niemówiącymi, dużego stołu rehabilitacyjnego (Bobath) a także zestawu multimedialnego z tablicą interaktywną. Przypomnijmy, że to nie pierwsza wygnana przekazana za sprawą Zbigniewa Zamachowskiego na to brzezińskie stowarzyszenie. W 2002 roku przekazane 32 tys. złotych wystarczyło na zorganizowanie trzydniowej wycieczki do Krakowa i Wieliczki dla dzieci niepełnosprawnych, a pozostała część zainspirowała władze stowarzyszenia do budowy obecnego ośrodka. Kolejne dwukrotne wygrane w 2005 i 2011 roku z programów „Jaka to melodia” stanowiła znaczącą pomoc w budowie ośrodka.

„Drogi darczyńco, jest Pan wspaniałym artystom, zaangażowanym w realizację wielu projektów, ale jest Pan także Wielkim Człowiekiem, wrażliwym na potrzeby osób w trudnej sytuacji życiowej. Dziękujemy, że od 16 lat nie zapomina Pan o niepełnosprawnych z Brzezin. Dotychczasowa pomoc była dla nas znacząca i ważna. Równie ważne były Pana kontakty z podopiecznymi stowarzyszenia w warszawskich teatrach, dla których zawsze znajdował pan czas po przedstawieniu. Te spotkania dostarczały niezapomnianych wrażeń i radości naszym dzieciom i ich rodzinom. Szczególnie mile wspominamy umożliwienie poznania innych aktorów – mówiła Wioletta Bartyzel prezes stowarzyszenia przekazując podziękowanie.
Nie pamiętałem, że nasza współpraca trwa już 16 lat. Wiele się u was zmieniło od naszego pierwszego spotkania, ale nadal zobowiązuje wspierać wasze stowarzyszenie zarówno wygranymi w teleturniejach jak i 1% na rzecz organizacji pozarządowych – powiedział Zbigniew Zamachowski odbierając podziękowanie.
Zbigniew Zamachowski przygodę z filmem rozpoczął do „Wielkiej majówki” w roku 1981 roku. Pomimo kilkudziesięciu wspaniałych ról aktorskich najbardziej kojarzony jest użyczeniem głosu Shrekowi. Spotkanie stało się okazją do zadania pytań aktorowi a także zrobienia sobie zdjęcia. Jak się okazuje Zbigniew Zamachowski otworzył przewód doktorski i wkrótce będzie mógł się poszczycić kolejnym stopniem naukowym.

W spotkania oprócz niepełnosprawnych dzieci ich rodziców uczestniczyli także
Józefa Zamachowska- Fligiel ( matka Zbigniewa Zamachowskiego, która mieszka w Brzezinach) i Mirosław Fligiel.fot. GK

WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej