Wiadomości

Ferie zimowe 2018 w Centrum Promocji i Kultury

calendar 15-02-2018

Podczas dwutygodniowej przerwy zimowej uczniowie brzezińskich szkół mogli skorzystać z oferty Centrum Promocji i Kultury i innych instytucji w Brzezinach.

Centrum zorganizowało warsztaty tematyczne: plastyczne, wokalno-logopedyczne, zajęcia o bezpieczeństwie, warsztaty dietetyczne, zajęcia, podczas których przygotowywano stroje karnawałowe oraz zimowy bal karnawałowy. Udział w zajęciach wzięło około 120 dzieci.
Pierwszego dnia dzieci wykonywały prace plastyczne w tematyce zimowej. Patrycja Lewy z CPiK pokazała uczestnikom różne techniki – wydzieranki, prace klejone, prace malowane farbami, postaci z bajek wykonane za pomocą elementów tekturowych czy kolorowanki. Efekty można podziwiać w siedzibie Centrum do końca lutego.

Podczas spotkania z Agatą Ostrowską z Teatru Muzycznego w Łodzi dzieci, w formie zabawy, uczyły się poprawnego wymawiania zgłosek „sz”, „cz” – one zazwyczaj sprawiają najwięcej problemów. Poza tym zajęcia były przepełnione aktywnościami wokalno-ruchowymi.

Zajęcia o bezpieczeństwie były bardzo różnorodne. Centrum odwiedzili z prelekcją strażacy z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Brzezinach. Zaprezentowali osprzętowanie samochodu, który wykorzystują w różnego rodzaju akcjach ratowniczych, m.in. pożarach czy wypadkach samochodowych. Strażacy zademonstrowali dzieciom, jak wygląda pomoc poszkodowanemu i przede wszystkich przypomnieli, że podczas wypoczynku najważniejsze jest bezpieczeństwo. W sali Centrum czekały kolejne atrakcje. Dzięki współpracy ze Związkiem Strzeleckim „Strzelec” i uczniami z Liceum Ogólnokształcącego im. J. Iwaszkiewicza w Brzezinach, dzieci mogły obejrzeć pokazy pierwszej pomocy – uczyły się jak reagować w momencie wypadku, jak udzielać pierwszej pomocy, co robić i jakie czynności wykonać. Ponadto uczniowie z klasy mundurowej zaprezentowali elementy musztry. Tego dnia Centrum odwiedziły również dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej „Świetlik”.

W drugim tygodniu ferii Centrum przygotowało warsztaty z dietetykiem. Anna Zielińska wyjaśniała dzieciom zasady zdrowego odżywiania i tłumaczyła jakie zagrożenie niesie jedzenie fast food’ów i nadmiaru słodyczy. Uczestnicy samodzielnie wykonali piramidy żywieniowe, z uwzględnieniem ogólno przyjętych zasad.
Kolejnego dnia dzieci przygotowywały się do wielkiego finału. Pod okiem Grażyny Bosiackiej wykonywały ozdoby i stroje karnawałowe. Radość z samodzielnej pracy i efekt kreatywnego zastosowania materiałów takich, jak bibuła czy brystol były ogromne. Kolorowe spódnice, maski, kwiaty i peleryny posłużyły podczas zimowego balu karnawałowego.

Finałem ferii w Centrum był bal przebierańców. Wspólnie z pracownikami CPiK, dzieci bawiły się pod hasłem „”. Przygotowano także konkursy, m.in. plastyczny i taneczny. Przewidziano również słodki poczęstunek. W miłej atmosferze Centrum zakończyło czas ferii wspólnie z małymi mieszkańcami miasta i regionu.

 WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej