Wiadomości

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Brzezinach

calendar 05-03-2018
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Brzezinach

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych trwały w Brzezinach trzy dni. Duża ilość wydarzeń związana z tym ważnym dla miasta dniem zgromadziła na Brzezińskich ulicach sporą ilość mieszkańców.

Obchody rozpoczęły się w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca o godzinie 17 na cmentarzu, gdzie na grobach brzezińskich Wyklętych zapalono znicze. Następnie odbyła się Msza Święta w Parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

3 marca swoją premierę miała książka "Motocyklem w poszukiwaniu idei" autorstwa Grzegorza Panka. Wydarzenie odbyło się w Muzeum Regionalnym w Brzezinach.

Najważniejsza uroczystość związana z obchodami miała miejsce 4 marca w niedzielę, kiedy to odbył się Marsz Pamięci - Kamień Katyński oraz Msza za Ojczyznę w klasztorze oo. Franciszkanów.

Poniżej prezentujemy obszerną fotorelację z tych wydarzeń.fot. Grzegorz Kozieł

WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej