Wiadomości

POSTAW Z SP 3 W BRZEZINACH NA SŁOŃCE!

calendar 29-03-2018
POSTAW Z SP 3 W BRZEZINACH NA SŁOŃCE!

Zespół konkursowy ,,Słoneczne Fistaszki” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im.Władysława Reymonta w Brzezinach pod opieką nauczycielek Eweliny Augustowskiej – Katprzyk i Marzeny Dziubek bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym ,,Postaw na Słońce” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. W skład zespołu wchodzą uczniowie klas gimnazjalnych: Maciej Wodzyński, Bartosz Myśliwiec, Julia Garnysz, Jakub Poński, Klaudia Czapska.

Głównym celem projektu jest popularyzacja idei prosumenta oraz upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.

Nasz zespół w ramach konkursu filmowego przygotował krótki, ale naprawdę ciekawie zrobiony reportaż, w którym została zaprezentowana mikroinstalacja OZE – panele fotowoltaiczne na dachu budynku naszej szkoły, a także korzyści środowiskowe i ekonomiczne z tego wynikające.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia naszego filmu na kanale YouTube:
https://youtu.be/4EiMn_ByzBE  

Od kwietnia do czerwca 2018r. będzie można oddać głos na nasz film poprzez portal konkursu na stronie www.filmeko.pl.

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY ODDANY GŁOS.WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej