Wiadomości

Wicepremier Beata Szydło w Brzezinach

calendar 30-04-2018
Wicepremier Beata Szydło w Brzezinach

W Brzezinach gościła Wicepremier Beata Szydło, szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Około 17-ej pojawiła się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Brzeziny. Na spotkanie z Beata Szydło czekali licznie przybyli mieszkańcy Brzezin, którzy powitali ją owacją na stojąco.

Wszystkich przybyłych, w tym posłów reprezentujących także ziemię brzezińską: Waldemara Budę oraz Alicję Kaczorowską, przywitał Marcin Pluta Burmistrz Brzezin. Burmistrz podziękował Pani Wicepremier za rządowe dotacje, dzięki którym miasto może skuteczniej realizować wiele projektów, przede wszystkim o charakterze społecznym. Mówił również o dobrej współpracy z radnymi Prawa i Sprawiedliwości Piotrem Adamczykiem, Wiesławem Stasiakiem z Sejmiku Województwa Łódzkiego i Radosławem Marcem z Rady Miejskiej w Łodzi. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnie odśpiewanego hymnu państwowego.

Pani Wicepremier już na początku nawiązała do jesiennych wyborów samorządowych, zachęcała Brzezinian do uczestniczenia w nich. Podkreśliła jednocześnie, że warto oddać głos na osoby, które mają serce dla swoich małych ojczyzn i będą chciały dla nich jak najwięcej zrobić.

Na spotkaniu nie zabrakło tematów związanych z programem „500 Plus”, obniżeniem wieku emerytalnego, a także tych dotyczących zmian na liście leków refundowanych oraz planach rządu związanych z rozwiązaniami systemowymi w pomocy osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom.

Po zakończeniu oficjalnego spotkania Pani Wicepremier Beata Szydło zaprosiła mieszkańców Brzezin do rozmów indywidualnych, z czego chętnie skorzystali.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z tego spotkania.

 fot. Grzegorz Kozieł

WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej