Wiadomości

18 tysięcy złotych dla OSP w Brzezinach

calendar 05-07-2018
18 tysięcy złotych dla OSP w Brzezinach

Strażacy ochotnicy z Brzezin wzbogacą się o nowy sprzęt. Umowę na dofinansowanie zestawu ratownictwa wysokościowego wraz z wyposażeniem podpisał 3 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi Burmistrz Marcin Pluta.

Sejmik Województwa Łódzkiego podjął 29 maja uchwałę o wsparciu finansowym Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach dotacją w wysokości 18. tysięcy złotych. O środki te aktywnie zabiegał burmistrz. OSP będzie mogła przeznaczyć te pieniądze na zakup zestawu ratownictwa wysokościowego wraz z wyposażeniem.

Na spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim, w którym uczestniczyli Marcin Pluta oraz Skarbnik Miasta Brzeziny Grażyna Mela podpisana została umowa, w sprawie przekazania środków, z Arturem Bagieńskim wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego.

Dotacja dla OSP sprawi, że jednostka będzie mogła w pełni wykonywać zadania z zabezpieczenia medycznego, ponieważ zakup sprzętu pozwoli strażakom nieść pomoc jeszcze szybciej i skuteczniej. Nowy sprzęt ułatwi „walkę z czasem", który podczas akcji ratowania życia i zdrowia poszkodowanych, uczestniczących w wypadkach, jest szczególnie istotny.fot. Urząd Marszałkowski w Łodzi

WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej