Wiadomości

Bądź bezpieczny w czasie ferii!

calendar 19-12-2019

- Należy pamiętać o bezpiecznych i rozsądnych formach zabawy w miejscach, które znajdują się z dala od ulic, skrzyżowań, mostów i torów kolejowych.

- Należy informować rodziców, gdzie spędzony będzie wolny czas, a powrót planować o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku.

- Oprócz ciepłych ubrań ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

- Ostrożnie na drodze! W warunkach zimowych droga hamowania jest znacznie dłuższa, a widoczność ograniczona.

- Pamiętać należy, że zaczepianie deskorolek, sanek, łyżew lub nart do pojazdów mechanicznych, takich jak motocykl czy samochód jest niebezpieczne.

- Stanowczo należy omijać zamarznięte rzeki, jeziora, kanały i stawy! Pozornie gruby lód może w każdej chwili załamać się pod ciężarem. Najlepiej korzystać ze specjalnie przygotowanych lodowisk.

- Masywne sople lodu zwisające z balkonów i gzymsów. W takim miejscu lepiej zrezygnować z przebywania czy zabawy i powiadomić o sytuacji osoby dorosłe lub straż pożarną, które usuną niebezpieczeństwo.

 

Pełna treśćWSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej