Zapowiedzi

Światowe Dni Młodziezy w regionie brzezińskim 2016

calendar 25-07-2016
Światowe Dni Młodziezy w regionie brzezińskim 2016

Światowe Dni Młodzieży w Regionie Brzezińskim W dn. 20 - 25 lipca w Regionie Brzezińskim będziemy gościć ok. 100 gości z zagranicy. Swój udział w tzw. "Dniach w diecezjach" zapowiedzieli młodzi z Francji, Węgier, którzy w tym czasie będą przebywać u rodzin z terenu Brzezin i okolic.

 

Będzie to czas przeznaczony na wzajemne poznanie, integrację, zapoznanie się z obyczajami i kulturą innych narodów. Podczas "Dni w diecezjach" poprzedzających wydarzenia centralne z udziałem papieża Franciszka, na terenie Brzezin, Koluszek i Strykowa przewidziano wiele atrakcji. W programie znajdują się m. in. spotkania integracyjne, formacyjne, zawody sportowe, warsztaty tematyczne i koncerty oraz wycieczki. Ważnym punktem tych spotkań będzie rekonstrukcja z czasów Mieszka I. W nawiązaniu do obchodzonej w tym roku 1050. Rocznicy Chrztu Polski mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w "Lekcji Żywej Historii", jak również w turniejach i zabawach z początków państwa polskiego. Będzie można także zwiedzić stanowisko czerpania papieru i kaligrafii, punkt garncarski czy menniczy. Ponadto w ramach Światowych Dni Młodzieży w Brzezinach odbędzie się koncert o. Łukasza Buksy - franciszkanina, duszpasterza młodzieży, autor tekstów, wokalisty i instruktora snowboardu. Swój udział zapowiedział również zespół New Day - wyjątkowy zespół na scenie "muzyki dobrej". Grupa została założona w styczniu 2003 roku. Od tamtego czasu zespół zdobył uznanie publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą. Co więcej, w 2005 roku NEW DAY na specjalne zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży wystąpił, jako główny reprezentant Polski w Kolonii, gdzie skandujący kilkusettysięczny tłum nie pozwolił mu zejść ze sceny. Należy wspomnieć, że przygotowania do tego wielkiego festiwalu młodych poprzedziły kilkunastomiesięczne spotkania młodzieży z Brzezin i okolic. Był to bardzo owocny czas, w którym młodzież podejmowała niezbędne działania do przeprowadzenia Święta Narodów w Brzezinach. Regularnie prowadzone były spotkania poszczególnych sekcji odpowiedzialnych za przygotowania m.in. chór, teatr, wolontariat ŚDM, Służba Liturgiczna Ołtarza, Media ŚDM oraz spotkania dla osób dorosłych zaangażowanych w organizację. Młodzież uczestniczyła także w spotkaniach integracyjnych z osobami z innych Regionów, jak np. zmagania sportowe na Olimpiadzie Piotrowej w Łodzi oraz Studniówka przed ŚDM, czy Marsz dla Jezusa z udziałem młodzieży z całej Archidiecezji Łódzkiej.

WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej