Zapowiedzi

Dni Brzezin 2018

calendar 24-06-2018
Dni Brzezin 2018

Już 24 czerwca odbędzie się jedno z najważniejszych świąt w naszym mieście - Dni Brzezin. Organizatorzy przewidzieli dla mieszkańców wiele atrakcji. Na scenie pojawią się wykonawcy lokalni i zaproszone gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej.

Urząd Miasta oraz Centrum Promocji i Kultury zapraszają wszystkich mieszkańców Brzezin i regionu na wspólne świętowanie. Tego dnia chcemy, aby każdy brzezinian poczuł się wyjątkowo, w końcu nie często zdarza się okazja do zabawy ponad wszelkimi podziałami. Na te kilka godzin warto zostawić za sobą wszystkie nieporozumienia oraz różnice w poglądach i oddać się radosnemu świętowaniu.

Od rana wszyscy mieszkańcy będą mogli śledzić Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Maratonie Rowerowym MTB. Maraton rozpocznie się przy ul. Chopina, od godziny 8:45 trwać będzie rejestracja uczestników. Same zmagania rozpoczną się od godziny 10:20 – kategorie dziecięce i rodzinne, a od 11:30 start kategorii dorosłych. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.brzezinymtb.pl.

Stowarzyszenie „Patriotyczne Brzeziny” przygotowało dla mieszkańców propozycję wycieczki pieszej. Zbiórka uczestników zaplanowana jest na godzinę 12:00 na parkingu kościoła farnego. Udział jest całkowicie bezpłatny, a dołączyć mogą dzieci i dorośli. Wszyscy uczestnicy będą mogli zapoznać się z geografią północnej części Brzezin. Wycieczka trwać będzie około 3 godzin na dystansie blisko 10 km. Trasa będzie biegła w kierunku północnym od Brzezin po najatrakcyjniejszych krajobrazowo terenach wschodniej części Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, a w części po lesie tadzińskim.

Główne obchody Dni Brzezin rozpoczną się o godzinie 16:30 na scenie w Parku Miejskim. Po oficjalnym otwarciu imprezy nastąpi dekoracja najlepszych drużyn i zawodników turnieju „Brzezińskich Mistrzostw Świata”. Dwudniowe zmagania sportowe, które odbywać będą się 17 i 24 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1 wyłonią 3 najlepsze zespoły oraz graczy indywidualnych. Na zwycięzców czeka puchar i medale. Sam turniej „Brzezińskich Mistrzostw Świata” został oparty na zasadach rosyjskiego Mundialu. Wystartują w nim 32 zespoły pod banderami krajów biorących udział w prawdziwych Mistrzostwach Świata. Jest to pierwszy tego typu turniej piłkarski w województwie łódzkim, nad którym swój patronat objął również Łódzki Związek Piłki Nożnej.

Następnie część artystyczną programu rozpocznie występ połączonych orkiestr dętych Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach i Gminnego Centrum Kultury w Dzierżąznej. Swój talent pokażą również tancerze Centrum Tańca i Ruchu STEP DANCE.

O godzinie 18:00 na scenie pojawi się Anita Lipnicka z zespołem The Hats, a o 22:10 zagra zespół AFROMENTAL.

Główną atrakcją tegorocznego święta miasta będzie Strefa Kibica z transmisją meczu Polska – Kolumbia. Przed rozpoczęciem rozgrywek, prowadzący Dawid Saj pomoże widzom przygotować się do kibicowania, prowadząc kibicowską rozgrzewkę. Czekają nas wspólne śpiewanie, przegląd i prezentacja zawodników oraz podgrzewanie atmosfery przed tak ważnym dla Polaków meczem, który już w tym dniu może zadecydować o naszym wyjściu z grupy. Warto zadbać o to, aby pojawić się na meczu w barwach narodowych. Mimo że nasze Orły grać będą wiele tysięcy kilometrów od nas, niech poczują, że brzezinianie też potrafią wspierać dopingiem reprezentację Polski.

Tego dnia swoje stoiska promocyjne przygotowały lokalne firmy, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Imprezami towarzyszącymi Dniom Brzezin będzie Noc Świętojańska w Muzeum Regionalnym, która odbędzie się 23 czerwca. Zabawa potrwa od godziny 16:00.

W programie przewidziano warsztaty z plecenia wianków oraz koncerty lokalnych zespołów – „Co Noc” i INESS z zespołem, a także zespołu „Dzikie Jabłka”. Tradycyjnie z tej okazji odbędzie się pochód i puszczanie wianków na wodzie, a na zakończenie wspólne ognisko.

Na 26 czerwca (godz. 20:00), w cyklu „Teatr u Zbyszka na podwórku”, aktorzy warszawskiego Och-Teatr zagrają spektakl na scenie plenerowej Muzeum Regionalnego w Brzezinach pt.„Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę” . Szczegóły dotyczące tego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Regionalnego w Brzezinach.

WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej