Zapowiedzi

Wystawa czasowa

calendar 31-03-2020
Wystawa czasowa

Pierwszą część adaptacji zakończyliśmy przed finałem WOŚP, drugą przed promocją najnowszej publikacji. Teraz zapraszamy Państwa na pierwszą po rewitalizacji wystawę czasową. Wybraliśmy ją nieprzypadkowo, ponieważ jej temat jest zaskakująco zbieżny z historią naszego miasta. Nie chcąc zdradzać zbyt wiele przed czasem, zapraszamy po prostu Państwa na otwarcie wystawy stanowiącej dorobek czteroletnich prac inwentaryzacyjnych na cmentarzach żydowskich Huculszczyzny. Wykonali ją łodzianie: Andrzej Białkowski (etnolog) i Alicja Woźniak (etnograf). Owocem ich pracy są urzekające fotografie pozostałości po żydowskich nekropoliach "zatopionych w magicznym krajobrazie huculskich połonin i gór".


Serdecznie zapraszamy.

Autorzy: Andrzej Białkowski, Alicja Woźniak
Realizator: Stowarzyszenie Społeczno-kulturalne „ETHNOS”

Dofinansowano ze środków MKiDN pochodzących z budżetu państwa w ramach PROGRAMU/PRIORYTETU (Dziedzictwo kulturowe/Ochrona dziedzictwa kulturowego za granicą)

WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej