Zapowiedzi

"W podróży ..."

calendar 11-06-2021

Serdecznie zapraszamy na wystawę fotografii łodzianina - Adriana Sekury zatytułowaną "W podróży". Wszyscy zapewne mamy dość klaustrofobicznej covidowej rzeczywistości, dlatego proponujemy Państwu imaginacyjną podróż w krainy odległe, dziewicze i egzotyczne. Spotkanie z urzekającą autentyzmem i pięknem fotografią, oraz z jej autorem, który wzbogaci zdjęcia osobistym komentarzem.
Adrian Sekura – absolwent Uniwersytetu Łódzkiego. Z wykształcenia antropolog kultury, z zamiłowania historyk, fotograf i podróżnik. Od kilkunastu lat bada i pisze o zapomnianych wydarzeniach z dziejów miasta Łodzi. Autor m.in. książki "Rewolucyjni Mściciele. Śmierć z browningiem w ręku". W ramach swojej pasji podróżniczej odwiedził 25 państw m. in. Iran, Chiny, Tybet, Kenię, Tanzanię, Hong Kong, Armenię. Zdobył również wiele szczytów górskich w tym dwa z korony Ziemi: Kilimandżaro i Mont Blanc. To właśnie w czasie tych podróży powstało szereg fotografii z czego autor wybrał 25 charakterystycznych dla miejsc w których był. Zbiór ten został nazwany „W podróży” i ma prezentować różnorodność i piękno odwiedzanych krajów.

WSTECZ

Brzeziny - 13 tysięczne dziś miasto, położone na wschód od Łodzi na obszarze wzniesień Łódzkich w dolinie rzeki Mrożycy posiada bogatą historię. Ze skromnej osady wiejskiej w XIII wieku przekształciło się w znaczący ośrodek miejski...

Więcej